+420 283 933 452
Barvy na dřevo venku

Barvy na dřevo venku

Olej s voskem tvoří elastický a porézní povrch, dřevo se tak může přizpůsobovat změnám počasí

Terasy

Terasy

Naše Terasové oleje jsou vyvinuty speciálně pro individuální požadavky mnoha druhů jehličnatých i exotických dřevin.

Osmo Terasové oleje jsou zcela bez biocidních látek na bázi čistě přírodních dorůstajících surovin. Pro dřevo vystavené na terasách se doporučuje vždy používat nátěry s pigmentem, protože pigmenty dokáží dřevo ochránit před UV zářením.

Pokud máte terasy s vroubkovaným povrchem, používejte pro optické ztvárnění vybraný odstín z řady Osmo Terasové oleje. Pokud máte terasy s pochozí stranou hladkou, použijte nejdříve pigmentový Osmo Terasový olej a jako konečný nátěr zvolte Osmo Terasový olej protiskluzový. Nezapomeňte na Osmo Vosk na řezné hrany

Více informací
Ploty, pohledové zábrany

Ploty, pohledové zábrany

Ploty ze dřeva mohou hrát různými barvami. Je důležité vědět, že pokud ošetřujete ploty z nejčastěji používaných dřevin jako je smrk a borovice, neměli by jste zapomínat na konstruktivní ochranu dřeva tzn. na impregnaci. Natřete proto dřevo nejdříve bezbarvou Osmo Impregnací WR 4001 ze všech čtyř stran a pak si již můžete vybrat konečnou optiku dle Vaší vlastní vize. Krycí nátěr se zachováním fládrování je Osmo Selská barva, preferujete-li lazuru pak Vám poslouží Osmo ochranná olejová lazura. Hledáte-li zcela krycí nátěr, bude Vám vyhovovat Zahradní & Fasádní barva. Modřínové ploty můžete ošetřit Osmo UV Ochranným olejem Extra  bezbarvým nebo Osmo  UV Ochranným olejem Extra barevným.

Více informací
Fasády, okna

Fasády, okna

V případě požadavku na barevnou úpravu povrchu lazurou použijte OSMO Ochranná olejová lazura ve vybraném barevném odstínu (18 standardních odstínů) nebo OSMO Ochranná olejová lazura Efekt. Ochranná olejová lazura Efekt je dekorativní nátěr na dřevo, který odpovídá současným trendům na barevné ztvárnění fasád a nabízí se ve 3 odstínech s metalickým odstínem. V případě požadavku na barevnou úpravu povrchu krycí barvou použijte OSMO Selskou barvu (19 standardních odstínů) nebo dle vzorkovníku RAL 186 barevných odstínů .

Více informací
Zahradní nábytek

Zahradní nábytek

Nábytek ze dřeva je třeba chránit nejen nátěrem, který vydrží působení povětrnostních podmínek, ale který také neobsahuje žádné účinné zdraví škodlivé látky. Zahradní nábytek je součástí společného stolování s rodinou a přáteli, proto požadavek na zdravotní nezávadnost je zásadně důležitý. Naše Osmo Terasové oleje, které se na ošetření zahradního nábytku velmi dobře hodí, jsou přesně takovým nátěrem.

Více informací
Impregnace

Impregnace

Naše Osmo Impregnace WR 4001 slouží k ochraně staticky nezatěžovaných dřevěných prvků bez kontaktu se zeminou ve venkovním prostředí ( např. okna, rolety, dveře, pergoly, venkovní obklady, zahradní nábytek atd.) Chrání dřevo před napadením hnilobou a zamodráním dle DIN 68800, silně odpuzuje vodu, omezuje bobtnání a smršťování dřeva. Preventivně chrání proti zvířecím a rostlinným škůdcům dřeva jako je hniloba, zamodrání a napadení hmyzem. Slouží jako ideální základní nátěr pro olejové nátěry.

Více informací

Barvy a ochrana na dřevo venku

Osmo je přírodní, neboť zkušenost přináší moudrost.

Dřevo je organická látka. Jeho buňky mohou, podobně jako buňky lidské kůže, pohlcovat vlhkost a opět ji odevzdávat.
Osmo nátěry na dřevo jsou založeny na přírodních olejích a voscích. Olej pronikne do dřeva a chrání ho zevnitř. Vosk vytvoří elastický, porézní povrch a chrání dřevo z vnějšku. Dřevo tak zůstane trvale hezké a elastické.
Suroviny, které jsou vhodné pro člověka jsou dobré i pro dřevo: slunečnicový olej, sójový olej, lněný olej a olej z bodláku jsou základem našich nátěrů na dřevo.
Naše přírodní vosky jsou povoleny v potravinářské oblasti, pigmenty jsou vyčištěny a bez škodlivých těžkých kovů nebo znečištění.
Osmo nátěry na dřevo mají nezvykle vysoký podíl barevných pigmentů a oleje. Tím jsou vydatnější a výborně kryjí již s prvním nebo druhým nátěrem.
Výsledkem je, že s OSMO nátěry ušetříte, protože s jednou plechovkou Osmo nátěru na dřevo natřete asi dvakrát tolik čtverečních metrů jako s obvyklými barvami.
Tím se výrazně snižuje cena 1 m2 ošetřeného povrchu a to je třeba připočítat k dobru.
Zapomeňte na časově náročné celoplošné obrušování. Osmo nátěry se neloupají, netvoří šupiny a nevydrolují se. Protože fungují jako spojení dřeva a nátěru, provádí se renovace pouze přetíráním starého nátěru způsobem – na starý nátěr – nový nátěr = renovace hotová.

Osmo nátěry na dřevo – sami cítíte ten rozdíl.

ZÁZEMÍ FIRMY