+420 283 933 452
PALUBKY, KVH hranoly

PALUBKY, KVH hranoly

Palubky obkladové a podlahové s perem a drážkou a široká nabídka dřevin do saun.

Palubky obkladové

Palubky obkladové

Palubky z jehličnatého dřeva dovnitř i ven.
Dřevo je přírodní surovina, obnovitelná, plně recyklovatelná a při rozumném hospodaření v podstatě nevyčerpatelná. Dřevo má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Vykazuje menší vodivost tepla a výrazně vyšší akumulaci tepla.
Stavba tedy velmi rychle reaguje na potřebu tepla i při použití malých výkonů pro vytápění. To přináší úspory energie a provozních nákladů stavby. 
Pokud jste se rozhodli pro obložení podhledů a stěn palubkami vytvoříte Vašemu prostoru pravý přírodní nádech. Ošetříte-li navíc palubky olejovo voskovým nátěrem OSMO ať již v bezbarvém nebo barevném provedení získáte pravé dřevo s přírodním nátěrem na bázi přírodních dorůstajících surovin. Pravost dřeva je nenahraditelná.

Více informací
Palubky podlahové

Palubky podlahové

 Masivní podlahové palubky ze smrku, borovice a modřínu.

Tyto jehličnaté dřeviny se u nás na podlahy používají od nepaměti. Jednak proto, že toto dřevo hojně roste v našich domácích lesích a také proto, že cena těchto dřevin je přijatelná pro všechny zákazníky, kteří mají rádi dřevo. Tyto dřeviny se dají velmi hezky ošetřit podlahovými Osmo Tvrdými voskovými oleji a tím získá dřevo naprosto přírodní vzhled. Máte-li rádi tradici, preferujete světlé odstíny jehličnatých dřevin, máte rádi rozmanitost, živou strukturu a suky, které dodávají podlaze rustikálnost, jsou tyto podlahy správnou volbou.

Více informací
Palubky saunové

Palubky saunové

Palubky na obložení saun včetně hoblovaných prken na lavice.

Pro výrobu dnešních moderních saun se používají na stěny palubky s perem a drážkou a na lavice hoblovaná prkna. Pouze některé druhy dřeva lze na sauny použít, protože ne každé dřevo si umí poradit s rychlým nárůstem teploty až na 90 – 100°C a s vysokou vlhkostí. Smrk, osika, olše a červený cedr jsou správně vybrané dřeviny pro výrobu saun. Kvalita dřeva na sauny podléhá tomu nejvyššímu třídění a dodává se v třídění A. Dřevo do saun se povrchově neošetřuje a nechává se přírodní.

Více informací
KVH hranoly

KVH hranoly

KVH hranoly je masivní konstrukční dřevo délkově nastavované zubovitým spojem v dřevině smrk.

KVH je výrobek s kontrolovanou kvalitou a jasně definovanými vlastnostmi, který splňuje vysoké požadavky stavebníků , projektantů i zpracovatelů. KVH je vhodné pro použití do moderních dřevěných konstrukcí ve stavebnictví i v zahradní architektuře – pergoly, nejrůznější přístřešky, altánky a menší účelové dřevěné stavby. Nabízíme smrkové KVH hranoly v široké škále rozměrů.

Více informací

PALUBKY OBKLADOVÉ, PODLAHOVÉ, SAUNOVÉ, KVH hranoly

Tradiční dřeviny jako smrk, borovice a modřín jsou velmi oblíbené pro obložení domů, kdy dodávají fasádě ze dřeva zcela neotřelý nádech. Pro obložení venku se používají dřevěné palubky převážně o tloušťce 18 mm a více. Vyrábějí se v různých profilech, nejvíce se používá profil klasika, profil softline nebo hoblovaná prkna. Ve vnitřních prostorách se nejvíce uplatňují palubky s perem a drážkou pro obložení stěn a stropů. Masivní podlahy z těchto jehličnatých dřevin se vyrábí v tloušťkách od 15 mm do 40 mm a jsou mezi zákazníky velmi oblíbené z důvodu snadné zpracovatelnosti. Smrkové, borovicové nebo modřínové palubky mohou vypadat velmi luxusně, zvolíte-li jako povrchovou úpravu OSMO přírodní oleje a vosky, které nepotlačí přirozenou krásu tohoto dřeva, ale naopak vytáhnou ještě více jeho přírodní krásu a fládrování. Severský smrk, osika, olše nebo červený cedr jsou dřeviny, které jsou typické pro výrobu saun. KVH hranoly se vyrábějí zejména ze smrku v kombinaci s jedlí a tento materiál KVH má pevné místo ve stavění ze dřeva.

Přehled rozměrů a cen saunových profilů

Zásady pro montáž dřevěných fasádních profilů

Povrchová úprava venkovních palubek

Povrchová úprava vnitřních a podlahových palubek

Montáž podlahových palubek

Spojovací a připevňovací technika

ZÁZEMÍ FIRMY