+420 283 933 452

Fasádní profily

Jehličnaté i exotické dřeviny v mnoha profilech.

Dřevo je přírodní surovina, obnovitelná, plně recyklovatelná a při rozumném hospodaření v podstatě nevyčerpatelná. Dřevo má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Vykazuje menší vodivost tepla a výrazně vyšší akumulaci tepla.

Stavba tedy velmi rychle reaguje na potřebu tepla i při použití malých výkonů pro vytápění. To přináší úspory energie a provozních nákladů stavby.

FASÁDNÍ PROFILY

Naše fasádní dřevo REAL FACADE se dělí dle dřevin. V nabídce naleznete nejpoužívanější dřevinu smrk v mnoha možnostech profilů. Modřín sibiřský patří k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Modřín slezský vykazuje podobné vlastnosti, ale má podstatně vyšší procento suků a má řidší dřevo. Tento typ modřínu se u nás těží v oblasti Jesenického podhůří a v časti Slezska - na Bruntálsku, Krnovsku a Opavsku. Fasádní profily REAL FACADEThermo dřeva borovice je oblíbený materiál díky své rozměrové stabilitě. Thermo dřevo je rozměrově stabilní, odolné a zcela ekologické dřevo se zvýšenou odolností proti biologickým škůdcům a naše fasádní profily REAL FACADE se vyrábějí z borovice těžené na území Finska.

Námi dodávané Thermo dřevo je vyráběno metodou WTT při, které se využívá tepelná úprava dřeva při 180°C. REAL FACADE Červený cedr dodáváme v třídění „clear“, což je velmi čisté třídění. Cedrové dřevo bylo již ve starověku velmi ceněno. Obsahuje pryskyřici, která mu propůjčuje charakteristickou vůni. Dark Red Meranti se vyskytuje v Jihozápadní Asii, Filipínách, v Indonésii a Malajsii, kde se mu dobře daří v tropických nížinných deštných lesích a v nižších vrchovinách.

Hustota suchého dřeva se pohybuje podle jemnosti let/šířky letokruhů mezi 560 – 860 kg/m3. Dark Red Meranti se vyznačuje stejnoměrnou texturou, která je slabě fládrovaná. Po vysušení je toto dřevo dobře tvarově stabilní, snadno a čistě se zpracovává, vykazuje rovnoměrně hladký povrch, lze dobře povrchově ošetřovat.


ZÁZEMÍ FIRMY