+420 283 933 452
Šipka POPTAT / KOUPIT

DŘEVĚNÉ FASÁDY REAL FACADE Z DŘEVINY MODŘÍN SLEZSKÝ

Latinský název: Larix

Výskyt:
Modřín Slezský se u nás těží v oblasti Jesenického podhůří a v části Slezka - na Bruntálsku, Krnovsku a Opavsku.

Popis:
bělové dřevo nažloutle bílé, jádrové dřevo načervenale hnědé až tmavě červenohnědé, dále tmavne.  K typickým vlastnostem modřínu slezského patří sklon k ronění pryskyřice, které se může vyskytnout při pokládce i po dokončení. Pomocí výrobku od OSMO "Sada k odstraňování pryskyřice" však tento malý problém odstraníte jednoduše sami. Modřín je obzvláště citlivý na železo, a aby se zabránilo místům od rzi, doporučujeme připevňovací prostředky pouze z ušlechtilé oceli.  Protože má modřín sklon k rozštěpu, měla by být všechna místa k připevnění předvrtána. Na konce čel doporučujeme použít výrobek OSMO Vosk na řezné hrany č. 5735.

Hustota dřeva : ca. 550 kg/m3
Uměle sušené na: 16-18%

Nátěr a barva
Pokud se rozhodnete  dřevo ze slezského modřínu na fasádě ošetřit nátěrem,  aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, která se bez ošetření na dřevu projeví již ca. 1 rok po vystavení povětrnosti, doporučujeme použít nátěr OSMO na bázi přírodních olejů a vosků. V případě požadavku na bezbarvou úpravu dřeva použijte výrobek OSMO UV Ochranný olej bezbarvý Extra č. 420. V případě, že chcete dřevo chránit a zároveň zachovat co nejvíce jeho přirozenost, použijte lehce pigmentovaný nátěr ve vybraném odstínu OSMO UV Ochranný olej barevný  Extra ( 6 barevných odstínů) nebo evtl. v případě požadavku na barevné ztvárnění s vyšším stupněm pigmentace, ale stále se zachováním struktury a fládrování dřeva OSMO Ochrannou olejovou lazuru. ( 18 barevných odstínů). Veškeré aplikace provádějte dle technických listů k výrobkům OSMO.

Rozměry a zpracování:Fasádní profily ze Slezského modřínu dodáváme dle ČSN EN 14519.

Závěr:
Jakýkoliv materiál z dřevěného masivu montovaný ve venkovních prostorách nezůstane klidný a bude neustále pracovat podle vlivu okolního prostředí.


Reference

ZÁZEMÍ FIRMY