+420 283 933 452
Šipka POPTAT / KOUPIT

DŘEVĚNÉ FASÁDY REAL FACADE Z DŘEVINY MODŘÍN SIBIŘSKÝ

Latinský název: Larix Sibirica

Výskyt:
Oblast západosibiřské nížiny, v širším pojetí zasahuje také do sv. Evropy. Jen v Ruské federaci, především na Sibiři, zaujímají lesy s modříny kolem 38% tamějších lesů. Sibiřský modřín roste téměř od hladiny moře až po 2250 m n.m. Nejvýše vystupuje v Altaji (až 3700 m n.m.)

Popis:
Bělové dřevo nažloutle bílé až načervenale bílé, jádrové dřevo načervenale hnědé až tmavě červenohnědé. Modřín sibiřský patří k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Na základě pomalého růstu v chladných regionech je sibiřský modřín tvrdší než evropský. Fasádní dřevo z modřínu je obzvláště citlivé na železo, a aby se zabránilo místům od rzi, doporučujeme připevňovací prostředky pouze z ušlechtilé oceli. Protože má modřín sklon k rozštěpu, měla by být všechna místa k připevnění předvrtána. Na konce čel doporučujeme použít výrobek OSMO Vosk na řezné hrany č. 5735.

Hustota dřeva : ca. 650 kg/m3
Uměle sušené na: 16-18%

Nátěr a barva
Pokud se rozhodnete  dřevo ze sibiřského modřínu na fasádě ošetřit nátěrem,  aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, která se bez ošetření na dřevu projeví již ca. 1 rok po vystavení povětrnosti, doporučujeme použít nátěr OSMO na bázi přírodních olejů a vosků. V případě požadavku na bezbarvou úpravu dřeva použijte výrobek OSMO UV Ochranný olej bezbarvý Extra č. 420. V případě, že chcete dřevo chránit a zároveň zachovat co nejvíce jeho přirozenost, použijte lehce pigmentovaný nátěr ve vybraném odstínu OSMO UV Ochranný olej barevný  Extra ( 6 barevných odstínů) nebo evtl. v případě požadavku na barevné ztvárnění s vyšším stupněm pigmentace, ale stále se zachováním struktury a fládrování dřeva OSMO Ochrannou olejovou lazuru. ( 18 barevných odstínů). Veškeré aplikace provádějte dle technických listů k výrobkům OSMO.

Rozměry a zpracování:Fasádní profily ze Sibiřského modřínu dodáváme dle ČSN EN 14519.

Závěr:
Jakýkoliv materiál z dřevěného masivu montovaný ve venkovních prostorách nezůstane klidný a bude neustále pracovat podle vlivu okolního prostředí.


Reference

ZÁZEMÍ FIRMY