+420 283 933 452

Exotické dřeviny

Exotické dřeviny odolají díky vysoké hustotě těm nejvyšším zátěžím.

Berte v úvahu, že dřevo má své charakteristické vlastnosti. Patří mezi ně látky obsažené ve dřevu, které slouží dřevu k tomu, aby bylo trvanlivější. Podle druhu dřeva se při tom může jednat o tříslovou kyselinu (některé druhy tvrdého dřeva) nebo jiné obsažené látky. Také suky, fládrování a kresba žilek je záruka pravosti dřeva.  Podle druhu dřeva se může lišit počet a velikost suků. Ty dodají dřevu živý, individuální vzhled a nejsou žádnou vadou.

DŘEVĚNÉ TERASY Z EXOTICKÝCH DŘEVIN

Bangkirai, Bukit, Merbau a Teak  jsou dřeviny pocházející z jihovýchodní Asie, Massaranduba, Garapa a Ipe z Jižní Ameriky a tyto dřeviny mají velkou různorodost barev. Počínaje u světlých hnědavě žlutých odstínů až po tmavočervené - hnědé barvy. Textura je jemná a rovnoměrná s hluboce propleteným jádrem. Námi dodávané dřevěné terasy REAL DECK jsou dodávány bez povrchové úpravy a proto je nutné počítat s tím, že terasa po nainstalování může působit velmi živě. Sjednocení přírodní různorodosti zabarvení docílíte následným povrchovým ošetřením terasy OSMO Terasovým olejem na dřevo. Mějte porozumění proto, že tyto tvrdá dřeva mohou vytvářet příležitostně různé viditelné skvrny (skvrny od vody, rzi, nečistot, prachu…). Tomu nelze při transportu 3 klimatickými zónami zcela zabránit. V souvislosti s transportem může také dojít k vytvoření lehké plísně na povrchu, která vznikne transportem zboží v uzavřených kontejnerech několika klimatickými zónami. Tato plíseň je čistě povrchová a nepronikne do dřeva. Okartáčováním ji lze snadno odstranit. Bangkirai s hustotou 850-1155 kg/m3, Massaranduba s hustotou 1100-1200 kg/m3, Teak s hustotou 610 – 690 kg/m3, Bukit s hustotou 505-870 kg/m3 , Merbau s hustotou 850 - 1000 kg/m3, Garapa s hustotou ca. 900 kg/m3 a Ipe s hustotou ca.1200 kg/m3 patří mezi tvrdá dřeva ( Hardwood) nebo středně tvrdá dřeva ( Medium Hardwood), kde jednotlivé kusy dřevěných dílců mohou vykazovat rozdílnou hustotu a tudíž i rozdílnou váhu. Záleží na tom z jaké konkrétní těžební oblasti dřevo pochází. 

Dřevo zůstane dřevem. Neočekávejte žádný kámen nebo plast Bangkirai, Bukit, Merbau, Teak, Massaranduba, Garapa a Ipe je přírodně rostlý přírodní materiál.


ZÁZEMÍ FIRMY