+420 283 933 452

UV ochrana se zachováním přírodního vzhledu dřeva

Fotografie 1-2:
Smrkové dřevo se doporučuje chránit nátěrem obsahujícím barevné pigmenty, protože ty dokáží odrážet UV záření lépe než bezbarvé typy nátěrů s UV filtrem. V tomto případě však investor trval na bezbarvé ochraně smrkového dřeva s tím, že bude akceptovat kratší doby renovace. Použil proto nejdříve nejdříve bezbarvou Impregnaci dřeva WR č. 4001 a následně 2 nátěry UV Ochranného oleje bezbarvého EXTRA č. 420. Krásné prostředí ve Velké Lomnici pod Vysokými Tatrami si takovéto stavby prostě žádá.

Fotografie 3-4:
Stavbou tohoto domu si majitel, vášnivý rybář, splnil svůj sen. Se svou rodinou bydlí v těsném spojení s přírodou a užívá si své rybářské vášně. Dřevěná fasáda z dřeviny Dark Red Meranti je chráněna UV Ochranným olejem bezbarvým Extra č. 420, který zachová dřevo přírodně krásné - v zimě i létě.

Fotografie 5-6:
Fasádní obklad ze Sibiřského modřínu se hodí i do náročných vysokohorských podmínek ve Vysokých Tatrách. Investor chtěl zachovat přírodní odstín dřeva a přitom zajistit jeho ochranu před působením vnějších vlivů, a proto se rozhodl dřevo chránit pomocí UV Ochranného oleje bezbarvého EXTRA č. 420, který  zachová dřevo přírodní a zdůrazní tzv. mokrý efekt. Tzn. že struktura a fládrování dřeva se ještě více zdůrazní. Do přírody kolem jsou tyto domy s převahou přírodních materiálů zasazeny s vysokým citem a pokorou k okolní přírodě.

Fotografie 7-8:
Červený cedr je nádherné dřevo, které nabízí velmi rozmanitou optiku. V podstatě každý dílec má jinou barvu a rozdílné fládrování. Pokud natřete takové dřevo olejem, ještě více zesílíte požitek z optiky tohoto dřeva, které se k nám dováží z Kanady. Protože potlačovat přírodní krásu tohoto dřeva nechceme, ale zároveň potřebujeme, aby nátěr chránil, byl bezbarvý a zároveň zcela zdravotně nezávadný, vychází nám zcela jasně, že UV Ochranný olej bezbarvý č. 410 vyhoví všem těmto požadavkům.
Pokud hledáte dodavatele těchto koupacích sudů, naleznete ho v Havlíčkově Brodě, fa. Cedrové sudy - www.cedrovesudy.cz.

ZÁZEMÍ FIRMY