+420 283 933 452

Selská barva, krycí nátěr s mimořádnou odolností

Fotografie 1-2:

Krásná dřevěná tradiční roubenka nacházející se v blízkosti hustých lesů. Roubenka, kterou vidíte na fotografiích je výsledkem 8-leté práce a majitelé se rozhodli celý projekt zakončit právě barvami od Osmo! Majitel se nám svěřil, že i když všichni okolo něj volali po bezbarvé variantě, s manželkou nakonec všechny dřevěné povrchy roubenky natřeli Osmo Selskou barvou č. 2101 Bílá a Osmo Selskou barvou č. 2308 Norská červeň. A udělali dobře!

Fotografie 3:

Tato dřevostavba je další stavbou profesionální stavební firmy specializující se na dřevostavby firmy GRADIENT. Zde je použita jako konečná úprava smrkového dřeva OSMO Selská barva č. 2101 Bílá, avšak objednaná na zakázku s biocidní látkou, aby mohl nátěr chránit dřevěnou fasádu ještě více, protože se nachází v blízkosti hustých lesů. To je velmi důležité, protože zde bude na dřevo působit zvýšená relativní vlhkost vzduchu a nátěr musí být schopen odolávat i těmto vlivům. OSMO si však zachovává svou recepturu na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Proto fungují OSMO nátěry i na místech se zvýšenou vlhkostí.

Fotografie 4-7:

Rodinný domek, který je obložený smrkovým fasádním dřevem, je ošetřen Osmo Selskou barvou v odstínech Jedlově zelená č. 2404 a Bílá č. 2101. Je umístěn s nejvyšší pokorou k okolní přírodě Vysokých Tater. Dřevo je přírodní materiál stejně jako OSMO Selská barva. Tento nátěr neobsahuje žádné biocidní škodlivé látky, je na bázi čistých přírodních dorůstajících surovin olejů a vosků. Jedná se o mimořádně odolný nátěr díky vysokému obsahu pevných částic (pigmentů). Přesto zůstává struktura dřeva rozeznatelná. Při renovaci stačí pouze jeden nový nátěr na starý nátěr.

ZÁZEMÍ FIRMY