+420 283 933 452

Dřevěné prvky vyzdvihnou optiku každého domu nebo plotu

Dřevo je přírodní materiál, proto není žádným překvapením, že dokáží jeho prvky oživit každou stavbu nebo plot. O tom svědčí fotografie realizací, které mimo dřevěné prvky pojí ještě jedna vlastnost - všechny jsou natřené OSMO Ochrannou olejovou lazurou, která jednak povrchu dodává dodatečný vzhled a také dlouhodobou ochranu před napadením plísněmi, řasou a houbami. 

Fotografie 1:
Penzion Harasov. Tak se jmenuje jedinečný areál v CHKO Kokořínsko. Jak můžete vidět, fasáda byla architektem navržena ve velmi netradičním pojetí, které ovšem celému penzionu dodává na ojedinělosti. Pro dlouhodobou ochranu dřeva proti dřevokazným škůdcům, vlhkosti, plísni a houbám byla zvolena OSMO Impregnace dřeva WR č. 4001 a dále OSMO Ochranná olejová lazura č. 900 Bílá a OSMO Ochranná olejová lazura č. 712 Eben.

Fotografie 2-3:
Na této realizaci základní školy vidíte, jak dřevo dokáže vylepšit celkovou optiku každé stavby. V tomto případě jsou použity smrkové palubky 19 x 146 mm, které jsou ošetřeny nejdříve bezbarvou Impregnací dřeva WR č. 4001 a následně 2 x natřené Ochrannou olejovou lazurou v odstínu č. 702 Modřín.

Fotografie 4:
Starý dům se může změnit za pár dnů, pokud se rozhodnete pro mírnou investici pro zlepšení jeho vzhledu. V tomto případě se majitelka rozhodla část fasády, garáž a vstup do dvora obložit smrkovým obkladem. Nejdříve byla nutná impregnace smrkového dřeva výrobkem Impregnace dřeva WR č. 4001, aby bylo dřevo chráněno proti napadení dřevokazným hmyzem, houbou, řasou či plísní. Jako konečná úprava je zde použita Ochranná olejová lazura v odstínu č. 728 Cedr.

Fotografie 5-6:
Takto vypadá plot, kde se spojily hned 3 přírodní materiály – břidlicový kámen, dřevěná hoblovaná prkna ze sibiřského modřínu 20 x 140 mm a OSMO Ochranná olejová lazura na dřevo v odstínu č. 702 Modřín.

ZÁZEMÍ FIRMY