+420 283 933 452

Fasády REAL FACADE ze dřeviny Západní červený cedr (Western Red Cedar)

"Západní červený cedr", v přírodě známý také jako "strom života".

Barva tohoto dřeva je velmi proměnlivá: bělové dřevo je bělavé, běl 2 až 5 cm široká, jádrové dřevo je světle načervenale hnědé až červenohnědé. Toto dřevo se netřídí podle barvy, všechny odstíny jsou v dodávce povoleny. Třídí se však dle kvality a naše fasádní dřevo REAL FACADE je dodáváno výhradně v třídění „Clear“.  Hustota suchého dřeva se pohybuje podle jemnosti let/šířky letokruhů mezi 340 – 460 kg/m3. Cedrové dřevo bylo již ve starověku velmi ceněno. Obsahuje pryskyřici, která mu propůjčuje charakteristickou vůni. Obsažené látky mohou na čerstvých plochách řezu ronit a proto způsobit na zdivu zabarvení. Doporučujeme proto veškeré řezné hrany opatřit OSMO Voskem na řezné hrany č. 5735. U západního červeného cedru je obzvláště důležité používat u vnějších konstrukcí nekorodující připevňovací prostředky. Přirozené světlé zešednutí po téměř půlročním vystavení povětrnosti je normální a neovlivňuje ani kvalitu ani trvanlivost.

Pro použití v exteriéru doporučujeme úpravu OSMO UV Ochranný olej barevný č. 428 odstín cedr nebo OSMO Ochrannou lazurou na dřevo ve vybraném barevném odstínu s pigmentovým základem. Tím dosáhnete optimální ochrany dřeva proti UV záření a

můžete dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Použijete-li OSMO UV Ochranný olej bezbarvý č. 420 počítejte s kratšími dobami pro renovační nátěry – ca. každé 2 – 3 roky bude zapotřebí 1 renovační nátěr.

ZÁZEMÍ FIRMY