+420 283 933 452

Fasády REAL FACADE ze dřeviny Thermo borovice

Thermo dřevo je rozměrově stabilní, odolné a zcela ekologické dřevo se zvýšenou odolností proti biologickým škůdcům a naše fasádní profily se vyrábějí z borovice těžené na území Finska. Hustota tohoto dřeva se pohybuje ca. 510 – 550 kg/m3.

Námi dodávané Thermo dřevo je vyráběno metodou WTT při, které se využívá tepelná úprava dřeva při 180°C.

Při tepelné úpravě se nepoužívají vůbec žádné chemikálie. Je potřeba pouze trochu vody na započetí procesu. Zbytek se odehrává díky postupnému zvyšování teploty uvnitř natlakované komory (za použití tlaku 7 až 9 barů). Postupným zahříváním dřeva se z něj uvolňuje vlhkost a vytvoří se prostředí plné páry, které zajistí rovnoměrné zabarvení a úpravu dřeva. Dřevo je díky tomuto procesu naprosto nezávadné k životnímu prostředí a nijak neohrožuje okolní faunu ani floru.

Dřevo je před vlastní thermo úpravou předsušeno na 12-14% obsahu vlhkosti. Důležitou součástí WTT procesu je, že dřevo během úpravy není nikdy vysušeno až na 0%. Naopak, zbytková úroveň vlhkosti zůstává na 6-8%. Tato vlhkost dřeva je pro Thermo dřevo konečná.

Moderní technika kontroluje celý výrobní proces a rovnoměrná úprava dřeva v celém průřezu je tak garantována.  Borovice změní díky této úpravě svůj původní přírodní světle žlutý odstín na přirozené lehce tmavé zbarvení.

Dřevo získá výrazně zlepšenou rozměrovou stabilitu a tím se snižuje náchylnost dřeva k deformacím resp. k bobtnání a následnému smršťování dřeva. Rozměrové změny se eliminují až o 60%.

Dřevo vykazuje zvýšenou odolnost vůči hnilobě a plísním a zároveň i zlepšené izolační vlastnosti.

Pokud se rozhodnete tepelně upravené dřevo na fasádě ošetřit nátěrem,  aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny a v původním barevném odstínu, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej č. 010 Thermo dřevo olej. Tento olej je vhodný i na fasády a je to nátěr na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků a díky použití těchto surovin se jedná o zcela zdravotně nezávadný nátěr na dřevo. Pigmenty, které jsou obsaženy v tomto nátěru nezpůsobí žádnou výraznou změnu původní barvy Thermo borovice, naopak odstín se ještě více zdůrazní a dřevo je tak navíc chráněno před UV paprsky, které mají na šednutí dřeva největší vliv. Můžete však použít i jiné typy OSMO olejů záleží na Vaší konečné optické představě. 

ZÁZEMÍ FIRMY