+420 283 933 452

Palubky obkladové

Palubky z jehličnatého dřeva dovnitř i ven.
Dřevo je přírodní surovina, obnovitelná, plně recyklovatelná a při rozumném hospodaření v podstatě nevyčerpatelná. Dřevo má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti. Vykazuje menší vodivost tepla a výrazně vyšší akumulaci tepla.
Stavba tedy velmi rychle reaguje na potřebu tepla i při použití malých výkonů pro vytápění. To přináší úspory energie a provozních nákladů stavby. 
Pokud jste se rozhodli pro obložení podhledů a stěn palubkami vytvoříte Vašemu prostoru pravý přírodní nádech. Ošetříte-li navíc palubky olejovo voskovým nátěrem OSMO ať již v bezbarvém nebo barevném provedení získáte pravé dřevo s přírodním nátěrem na bázi přírodních dorůstajících surovin. Pravost dřeva je nenahraditelná.

PALUBKY OBKLADOVÉ

Náš hoblovaný program palubek se dělí dle dřevin. V nabídce naleznete nejpoužívanější dřevinu smrk profilu klasika, softline nebo hoblovaná prknaModřín sibiřský patří k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Modřín slezský vykazuje podobné vlastnosti, ale má podstatně vyšší procento suků a má řidší dřevo. Tento typ modřínu se u nás těží v oblasti Jesenického podhůří a v časti Slezska - na Bruntálsku, Krnovsku a Opavsku. Modřín sibiřský a modřín slezský nabízíme v profilu klasika a hoblovaná prkna. Palubky Thermo dřeva borovice je oblíbený materiál díky své rozměrové stabilitě. Thermo dřevo je rozměrově stabilní, odolné a zcela ekologické dřevo se zvýšenou odolností proti biologickým škůdcům a naše palubky se vyrábějí z borovice těžené na území Finska. V naší nabídce naleznete z tohoto dřeva profil klasika, softline a hoblovaná prkna. Námi dodávané Thermo dřevo je vyráběno metodou WTT při, které se využívá tepelná úprava dřeva při 180°C. 

Červený cedr dodáváme v profilu klasika ve třídění „clear“, což je velmi čisté třídění. Hoblovaná prkna v třídění „sukatý“. Cedrové dřevo bylo již ve starověku velmi ceněno. Obsahuje pryskyřici, která mu propůjčuje charakteristickou vůni. Dark Red Meranti se vyskytuje v Jihozápadní Asii, Filipínách, v Indonésii a Malajsii, kde se mu dobře daří v tropických nížinných deštných lesích a v nižších vrchovinách.

Hustota suchého dřeva se pohybuje podle jemnosti let/šířky letokruhů mezi 560 – 860 kg/m3. Dark Red Meranti se vyznačuje stejnoměrnou texturou, která je slabě fládrovaná. Po vysušení je toto dřevo dobře tvarově stabilní, snadno a čistě se zpracovává, vykazuje rovnoměrně hladký povrch, lze dobře povrchově ošetřovat. Dodáváme v profilu softline a hoblovaná prkna.

Hledáte-li obkladové dřevo, které Vás má uchvátit svou jedinečností a originalitou, pak je tu pro Vás ručně opracované dřevo TannedWood, kde doslova každý dílec je originál. Jedná se o smrkové nebo modřínové dřevo, které je kartáčováno třemi různými způsoby a následně je 3 různými způsoby opalované. Teprve na takto připravené povrchy dřeva se aplikují přírodní oleje OSMO.


Zázemí firmy