+420 283 933 452
Šipka POPTAT / KOUPIT

DŘEVĚNÉ TERASY REAL DECK Z DŘEVINY THERMOWOOD – JASAN

Severský bílý Jasan těžen v severní Americe nabízí zajímavou strukturu dřeva bez suků. Ekologické, odolné a rozměrově stálé dřevo. Jasanové thermowood dřevo je obzvláště vhodné ke stavbě dřevěných teras. Dřevo thermo jasan je vysoce odolné vůči plísním s výjimečnou trvanlivostí, nesrovnatelnou stabilitou a překrásnou, bohatou barvou.

Popis:

Thermo jasan se vyrábí při teplotě 180 - 212 °C metodou řízenou počítačem ve speciální peci, kde dochází k thermo úpravě. Tento proces využívá pouze teplo a páru. Tento proces tepelné úpravy, změní každé vlákno až do jádra. Tepelně upravený jasan má exoticky hnědou barvu. Naše třídění Select znamená, že se jedná o výběrovou kvalitu dřeva a opticky excelentní zpracování. Dvojitý nekonečný spoj na příčné straně prken umožňuje snadnou a rychlou montáž s uzamčeným dvojitým spojem a minimální prořez, resp. výraznou úsporu materiálu. Materiál je dodáván ve svazcích balen ve fólii.

Ekologie:

Při jednotlivých zpracovatelských procesech nedochází k použití jakýkoliv chemikálií.

Odolnost:

Tepelné zpracování zvyšuje odolnost dřeva proti povětrnostním podmínkám, zabraňuje hnilobě a napadení houbami.

Rozměrová stálost:

Náchylnost dřeva k deformacím resp. k nabobtnávání a následnému smršťování je snížena až o 60%. Kolísání vlhkosti je díky tepelnému zpracování v podstatě zastaveno.

Hustota dřeva:

cca 660kg/m3

Nátěr a barva:

Pokud se rozhodnete tepelně upravené dřevo na terase ošetřit nátěrem,  aby jste zachovali dřevo bez typické šedé patiny, která se bez ošetření na dřevu projeví již ca. 1 rok po vystavení povětrnosti, doporučujeme použít nátěr OSMO Terasový olej č. 010 Thermo dřevo olej. OSMO Terasový olej je nátěr na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků a díky použití těchto surovin se jedná o zcela zdravotně nezávadný nátěr na dřevo. Pigmenty, které jsou obsaženy v tomto nátěru způsobí změnu původní barvy Thermo jasanu, odstín se ještě více zdůrazní a dřevo tak navíc bude chráněno před UV paprsky, které mají na šednutí dřeva největší vliv.

Podkladní hranoly : (+ alternativy)

Thermo borovice 42 x 68 mm

Exotické dřevo 45 x 70 mm

Hliníkový profil 40 x 60 mm

Upozorňujeme zvláště na skutečnost, že při přípravě roštu musí být při tloušťce prken 20 mm osová vzdálenost podkladních roštů max. 40 cm. 

Rozměry a zpracování:

  • Varianta 1:
    20 x 115 mm Clip - pohledová strana = hladká
    20 x 140 mm Clip - pohledová strana = hladká
  • Varianta 2:
    20 x 140 mm - pohledová strana = hladká

          

Clip - neviditelné připojení:

Doporučujeme připojení terasových prken bez viditelných hlav šroubů. Díky na míru vyrobenému Clipu je zaručena jednotná dilatace mezi prkny. Díky speciálnímu materiálu z tvrzeného PVC je zaručena odolnost vůči veškerým povětrnostním vlivům. 


ZÁZEMÍ FIRMY