+420 283 933 452

Jehličnaté dřeviny a thermo dřevo

Vybrané typy dřevin, které díky svým vlastnostem odolávají v exteriéru bez potíží. 

Berte v úvahu, že dřevo má své charakteristické vlastnosti. Patří mezi ně látky obsažené ve dřevu, které slouží dřevu k tomu, aby bylo trvanlivější. Podle druhu dřeva se při tom může jednat o pryskyřice (jehličnaté dřevo), tříslovou kyselinu (některé druhy tvrdého dřeva) nebo jiné obsažené látky. Také suky, fládrování a kresba žilek je záruka pravosti dřeva.  Podle druhu dřeva se může lišit počet a velikost suků. Ty dodají dřevu živý, individuální vzhled a nejsou žádnou vadou.

DŘEVĚNÉ TERASY Z JEHLIČNATÝCH DŘEVIN A THERMO DŘEVA

Terasové dřevo REAL DECK ze sibiřském modřínu a slezkého modřínu dodáváme dle ČSN EN 14519.

Modřín sibiřský patří k nejcennějším a nejtrvanlivějším druhům mezi jehličnatými druhy dřeva. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Na základě pomalého růstu v chladných regionech je sibiřský modřín tvrdší než evropský. Terasové dřevo REAL DECK z Thermo borovice a Thermo jasanu je vyráběno metodou WTT při, které se využívá tepelná úprava dřeva při 180°C. REAL DECK Červený cedr dodáváme v kvalitě „sukatý“ a protože se jedná o dřevo s hustotou jen 340-460 kg/m3 činí dodávaná tloušťka této dřeviny 40 mm.

Terasové dřevo z borovice a tlakově impregnované borovice dodáváme dle ČSN EN 14519. U terasového dřeva z tlakově impregnované borovice Wolmanitem a Bochemitem se na povrchu, zejména v oblasti suků vyskytují zelenavé výkvěty ( Wolmanit ) a bělavé výkvěty ( Bochemit ). Jedná se o vyroněnou pryskyřice během tlakové impregnace, která se smíchala s impregnační látkou. Tyto světle zelené nebo bělavé výkvěty soli časem zvětrají.


ZÁZEMÍ FIRMY