+420 283 933 452
Šipka POPTAT / KOUPIT

DŘEVĚNÉ TERASY REAL DECK Z DŘEVINY THERMOWOOD – BOROVICE

Rozměrově stabilní, odolné a zcela ekologické dřevo.
Námi dodávané Thermo dřevo je vyráběno metodou WTT při, které se využívá tepelná úprava dřeva při 180°C.

 • Při tepelné úpravě se nepoužívají vůbec žádné chemikálie. Je potřeba pouze trochu vody na započetí procesu. Zbytek se odehrává díky postupnému zvyšování teploty uvnitř natlakované komory (za použití tlaku 7 až 9 barů). Postupným zahříváním dřeva se z něj uvolňuje vlhkost a vytvoří se prostředí plné páry, které zajistí rovnoměrné zabarvení a úpravu dřeva. Dřevo je díky tomuto procesu naprosto nezávadné k životnímu prostředí a nijak neohrožuje okolní faunu ani floru.
 • Dřevo je před vlastní thermo úpravou předsušeno na 12-14% obsahu vlhkosti. Důležitou součástí WTT procesu je, že dřevo během úpravy není nikdy vysušeno až na 0%. Naopak, zbytková úroveň vlhkosti zůstává na 6-8%. Tato vlhkost dřeva je pro Thermo dřevo konečná.
 • Moderní technika kontroluje celý výrobní proces a rovnoměrná úprava dřeva v celém průřezu je tak garantována.  Borovice změní díky této úpravě svůj původní přírodní světle žlutý odstín na přirozené lehce tmavé zbarvení.
 • Dřevo získá výrazně zlepšenou rozměrovou stabilitu a tím se snižuje náchylnost dřeva k deformacím resp. k bobtnání a následnému smršťování dřeva. Rozměrové změny se eliminují až o 60%.
 • Dřevo vykazuje zvýšenou odolnost vůči hnilobě a plísním a zároveň i zlepšené izolační vlastnosti.

Nátěr a barva :

Tepelně upravené dřevo je náchylné na velmi brzké zešednutí po vystavení povětrnostním podmínkám. Z tohoto důvodu doporučujeme ošetřit toto dřevo během prvních dvou týdnů po zpracování. Použití impregnace není nutné. Toto dřevo může být ošetřeno OSMO Terasový olej č. 010 Thermo dřevo olej. OSMO Terasový olej je nátěr na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků a díky použití těchto surovin se jedná o zcela zdravotně nezávadný nátěr na dřevo. Pigmenty, které jsou obsaženy v tomto nátěru nezpůsobí žádnou výraznou změnu původní barvy Thermo borovice, naopak odstín se ještě více zdůrazní a dřevo je tak navíc chráněno před UV paprsky, které mají na šednutí dřeva největší vliv.

Kvůli dobré nasákavosti olejů může dojít ke větší spotřebě nátěru než se uvádí.

Rozměry a zpracování :

 • Varianta 1:
  26 x 140 mm - pohledová strana = jemná drážka
  26 x 138 mm - pohledová strana = jemná drážka
 • Varianta 2:
  26 x 118 mm - pohledová strana = hladká
  26 x 138 mm - pohledová strana = hladká
  26 x 140 mm - pohledová strana = hladká
 • Varianta 3:
  26 x 118 mm Clip - pohledová strana = hladká
  určeno pro položení s clipem pro ze shora neviditelný spoj

          
 • Varianta 4:
  26 x 118 mm Clip - pohledová strana = hrubá drážka
  určeno pro položení s clipem pro ze shora neviditelný spoj
  26 x 118 mm clip = pohledová strana jemná drážka
  Pro 1 m² terasy potřebujete 22 ks clipů. Vrut Hapatec 4,5 x 4,5 mm je určený na míru pro spojení s terasovým clipem pro tento druh terasy.

Doporučená povrchová úprava : OSMO Terasové oleje ve vybraném barevném odstínu např. olej na thermo dřevo č. 010,  ( bezbarvý nátěr se nedoporučuje vzhledem k velmi nízké odolnosti vůči UV záření )

Podkladní hranoly :
Thermo borovice 42 x 68 mm
Doporučené dilatace mezi prkny při pokládce : 5 – 7 mm

Terasové dřevo Thermowood z borovice je námi dodáváno v kvalitě: A/B, zájímá-li Vás více, pročtěte si naše „Technické a záruční podmínky pro dřevěné terasy REAL DECK“.

Závěr:
Jakýkoliv materiál z dřevěného masivu montovaný ve venkovních prostorách nezůstane klidný a bude neustále pracovat podle vlivu okolního prostředí.


Reference

ZÁZEMÍ FIRMY