Přeprava těžkých břemen a rozměrných předmětů

Pokud jste se rozhodli pro nákup jakéhokoli těžkého či rozměrného produktu, jako je například masivní nábytek, terasová či podlahová prkna, OSB desky, překližky či konstrukční hranoly a nezvolíte k přepravě Vámi nakoupeného zboží naše logistické služby, budete často stát před otázkou, jak bezpečně převézt zboží, které jste nakoupili.

Co je tedy třeba zajistit pro to, abyste dovezli nakoupené produkty v pořádku a neohrozili při tom okolí či bezpečnost dopravy?

Příprava na převoz rozměrného nákladu

Stěhování těžkých břemen a předmětů s velkými rozměry vyžaduje maximální přípravu a pozornost. Při neodborné manipulaci s takovými předměty může totiž snadno dojít ke zranění osob a poškození rozměrného nákladu či předmětů v okolí manipulace.

Pro bezpečné stěhování musíme znát především přesné rozměry a hmotnost převáženého zboží. A to nejen z důvodu výběru stěhovacího vozidla, které bude materiál převážet, ale i při volbě manipulační techniky, které bude třeba využít.

Je dobré brát v potaz i další vlastnosti předmětu jako je hodnota zboží, křehkost, náchylnost k poškození povrchu a další podrobnosti tak, abychom mohli vše pečlivě zabezpečit a přizpůsobit podmínkám při stěhování. Vlastnostem stěhovaného předmětu pak také odpovídá počet pracovníků, který bude při převozu potřeba.

Před převozem materiálu musíme důkladně zmapovat trasu a samotné okolí místa, kde se bude s předmětem manipulovat. Je dobré udělat důkladnou obhlídku místa stěhování a stěhovaného předmětu, tak aby mohla být stanovena nejvhodnější trasa s nejmenším počtem úskalí a překážek.

O stěhování je třeba informovat všechny zúčastněné strany dostatečně dopředu. Ideální je označit celou transportní trasu informačními tabulemi s datem a časem, kdy ke stěhování dojde. Včas zajistit příjezdové cesty a parkovací místa pro stěhovací vozy, tak aby mohl celý převoz rozměrného břemene proběhnout bez problému a zbytečného zdržení.

Bezpečnost při stěhování

Na místě manipulace s břemenem by se měli zdržovat jen kompetentní osoby, které stěhování zajišťují. V případě potřeby lze zabezpečit i prostor, kde se bude s předmětem manipulovat např. vyznačením bezpečnostní páskou.

Po celé trase převozu je potřeba označit kritická místa jako rohy, skleněné výplně apod. tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Abychom zboží převezli v pořádku nepoškozené, je třeba ochránit i je. Pokryjeme ho tedy vhodnými obalovými materiály (např. fólie) a zajistíme možnost manipulace pomocí úvazů, popruhů či manipulační techniky jako jsou paletové vozíky či zdvihací zařízení. Při samotné přepravě je třeba zajistit dokonalé upnutí předmětu tak, aby se nemohl uvolnit a způsobit škodu na zdraví či majetku nebo se sám poškodit.

Pokud si s převozem těžkých břemen a rozměrného materiálu sami neporadíte, rádi Vám nabídneme naše odborné logistické služby s termínem dodání do tří dnů na vybrané místo.


Hlavní produkty
Další produkty
Kde nakoupíte?
Zákaznický klub
Zákaznický klub
Facebook
Facebook Au-Mex
Oblíbené
Rady a tipy

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, IČO: 25349929
Registrováno pod spisovou značkou Oddíl C, vložka 57655 ze dne 04. 09. 1997 u Městského soudu v Praze.
Tel.: 283 933 452, 283 933 472, fax: 283 933 406, info@au-mex.cz

realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2  |  Partneři serveru


Prodávající si vyhrazuje právo v rámci své obchodní politiky a aktuálního nákupu od dodavatele měnit ceny za zboží v průběhu celého kalendářního roku. Stránky slouží jako prezentace a částečně i eshop produktů a služeb společnosti AU-MEX s.r.o. Nabízíme komplexní sortiment podlah (především masivní podlahy z parket a palubek a dřevěné či laminátové plovoucí podlahy) a dále zejména dřevěné terasy, fasády a fasádní systémy ze dřeva či zahradní a interiérový masivní nábytek. Sortiment doplňují produkty pro stavebnictví (prkna, palubky, překližky, izolační a OSB desky) a nátěry na dřevo Osmocolor (barvy, laky, oleje, lazury). Upozornění: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ověřená firma Au-Mex s.r.o.

Au-Mex s.r.o.

Poděbradská 574/40
Praha 9 - Vysočany
190 00

Telefon 283 933 452
Mobilní telefon 608 052 452
info@au-mex.cz

VIP ZÓNA
česky slovensky по-русски deutch english