Dřevěné terasy z jehl. dřevin a THERMO dřevo REAL DECK

PODÍVEJTE SE NA PRÁVĚ PROBÍHAJÍCÍ AKCI PRO TERASY SLEZSKÝ MODŘÍN. POZOR, POUZE DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB.

Detail akce zde: http://www.au-mex.cz/akce_7.8.-30.9.2017/modrin.html

více

Terasy Modřín - dřevěné terasy REAL DECK

real deckTerasy ze Sibiřského i Jesenického modřínu. Modřínové dřevo je pevné, pružné a dobře opracovatelné. Jeho obsažená pryskyřice odpuzuje vodu jako přírodní impregnace a chrání dřevo před napadením houbami. Pomocí ochranných terasových olejů od OSMO můžeme modřínové dřevo na dlouhou dobu opticky zhodnotit. Modřín je velmi citlivý na železo, a aby se zabránilo černání dřeva je vhodné používat pouze připevňovací prostředky z ušlechtilé oceli. Dřevo dodáváme vysušené na konečnou vlhkost cca 18% +/- 2%, kvalita odpovídá třídění A/B dle ČSN 492110.

více

Terasy Borovice - dřevěné terasy REAL DECK

Terasy BoroviceTerasy z borovice dodáváme od českých zpracovatelů. Borovicové terasové dřevo je díky obsahu pryskyřice odolné, jeho charakteristikým znakem je větši množství suků. Terasové dílce z borovice dodáváme bez impregnace, nebo s tlakovou impregnací. Vlhkost dřeva 18% +/- 2%. Terasové dílce z borovice dodáváme v třídění A/B dle ČSN 492110.

více

Terasy Thermowood - dřevěné terasy REAL DECK

Terasy ThermowoodThermo dřevo z borovice a jasanu – dřevěné terasy Thermowood vyrobené metodou zpracování tepelně upraveného dřeva. Ekologické, odolné a rozměrově stálé terasy.

více

Terasy Západní červený cedr - terasy REAL DECK

Terasy Západní červený cedrZápadní červený cedr je ideální dřevo na terasy a ideální podlahové venkovní dřevo. Po vysušení je toto dřevo středně tvarově stabilní, snadno a čistě se zpracovává, vykazuje rovnoměrně hladký povrch, lze dobře leštit a povrchově ošetřovat.

VOLBA DŘEVA

U tuzemských jehličnatých dřevin jako douglaska, borovice a modřín je doporučeno odolnost a trvanlivost zlepšit pomocí chemické ochraně dřeva.

Speciální úpravou je u thermo dřeva jasan, thermo dřeva borovice a u borovice impregnované v tlakových kotlích zvýšena trvanlivost a odolnost. Přímému kontaktu se zeminou by se mělo zabránit u jehličnatého dřeva a u termo dřeva borovice.

SUKY

Podle druhu dřeva a vlivů podmíněných růstem se obměňuje počet a velikost suků a také kresba žilek dřeva. Zdravé suky dodávají dřevu živý, individuální vzhled. Nejsou žádným nedostatkem, není omezen jejich počet a velikost. Ojediněle se objevujícím hranovým sukům a trhlinám v oblasti suků nelze vždy zabránit a nemají žádný vliv na trvanlivost dřeva.

DRSNÝ POVRCH A PROHLUBNĚ OD HOBLOVÁNÍ

Ojediněle se u některých lamel a profilů mohou na povrchu vyskytnout drsná místa a takzvané prohlubně od hoblování. I přes velkou pečlivost ve výrobě nelze zásadně zabránit těmto drsným místům na povrchu. Zvláště v oblasti suků a u vláken dřeva orientovaných proti směru opracování jsou podle druhu dřeva na povrchu možná drsná místa nebo malé trhliny způsobené vytržením vláken dřeva. Na koncích se může ojediněle vyskytnout lehké roztřepení a lze ho snadno odstranit.

ROZDÍLY / BOBTNÁNÍ A SMRŠŤOVÁNÍ

Dřevo je přírodní materiál, který „pracuje“. Proto může pod vlivem klimatických změn ročních období dojít ke změnám v rozměrech dřevěných profilů v tloušťce a šířce (až do 10%). Toto bobtnání a smršťování dřeva by mělo být zohledněno při Vašem projektování, obzvláště je třeba toto konstrukčně zohlednit u terasových prken. Termo dřevo bylo díky speciální termické úpravě tak změněno ve svých vlastnostech, že již téměř „nepracuje“.

TOČITÝ RŮST/DEFORMACE

U přírodně rostoucích materiálů jako dřevo může dojít k mírnému nebo ojediněle také k silnému točitému růstu. U terasových prken proti tomuto točitému růstu působí správná vzdálenost podkladní konstrukce. Již zdeformovaná terasová prkna lze “zdravě zkrátit“ přiříznutím. Prkna se zkrátí tak, aby se odstranilo točitému růstu sešroubováním s podkladní konstrukcí.

TVORBA TRHLIN

Přírodní povětrnostní vlivy jako slunce, vlhkost a UV záření působí na dřevo rozdílně podle druhu dřeva. Tak se mohou příležitostně tvořit trhliny, které ale nemají žádný vliv na trvanlivost.

LÁTKY OBSAŽENÉ VE DŘEVU

Dřevo obsahující pryskyřici jako modřín, borovice, smrk a douglaska může v počáteční době ve zvýšené míře ronit pryskyřici. Ronění pryskyřice můžete zabránit mechanicky nebo také s naším „Odstraňovačem pryskyřice“. U dřeva impregnovaného v tlakových kotlích se na povrchu vyskytují zelenavé výkvěty. Přitom se jedná o ronění pryskyřice, která se smísila s impregnací. Tyto světle zelené výkvěty soli časem zvětrají.


Hlavní produkty
Další produkty
Kde nakoupíte?
Zákaznický klub
Zákaznický klub
Facebook
Facebook Au-Mex
Oblíbené
Rady a tipy

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, IČO: 25349929
Registrováno pod spisovou značkou Oddíl C, vložka 57655 ze dne 04. 09. 1997 u Městského soudu v Praze.
Tel.: 283 933 452, 283 933 472, fax: 283 933 406, info@au-mex.cz

realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2  |  Partneři serveru


Prodávající si vyhrazuje právo v rámci své obchodní politiky a aktuálního nákupu od dodavatele měnit ceny za zboží v průběhu celého kalendářního roku. Stránky slouží jako prezentace a částečně i eshop produktů a služeb společnosti AU-MEX s.r.o. Nabízíme komplexní sortiment podlah (především masivní podlahy z parket a palubek a dřevěné či laminátové plovoucí podlahy) a dále zejména dřevěné terasy, fasády a fasádní systémy ze dřeva či zahradní a interiérový masivní nábytek. Sortiment doplňují produkty pro stavebnictví (prkna, palubky, překližky, izolační a OSB desky) a nátěry na dřevo Osmocolor (barvy, laky, oleje, lazury). Upozornění: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ověřená firma Au-Mex s.r.o.

Au-Mex s.r.o.

Poděbradská 574/40
Praha 9 - Vysočany
190 00

Telefon 283 933 452
Mobilní telefon 608 052 452
info@au-mex.cz

VIP ZÓNA
česky slovensky по-русски deutch english