Terasy Teak - dřevěné terasy REAL DECK

Teak: terasové dřevo na terasy, dřevěné terasy z Teaku

Hlavní země původu teakového dřeva na terasy: teak pochází z Barmy a roste také v Indii, Thajsku, Indonésii a Jávě. Rozšířil se částečně také do Malajsie, na Borneo, Filipíny, do tropické Afriky a Střední Ameriky.

Terasy Teak - dřevěné terasy  REAL DECKSkvělá pověst, jedinečná textura, dřevěné terasy z teaku barmského

Teak je listnatá dřevina, tropický strom z čeledi železníkovitých. Většina teakových stromů dorůstá do průměrné výšky 9 – 11 m, s kmenem o průměru 1 – 1,5 m.

Popis teaku na terasy:

Terasy z teaku dodáváme výhradně z teaku barmského ve třídění Select&Better, uměle vysušeného na vlhkost 16 – 18%. Pravý barmský teak má úzké, světle žlutohnědé bělové dřevo a tmavé zlatohnědé jádrové dřevo, které na vzduchu na povrchu tmavne na středně nebo tmavě hnědé. Barmský teak má převážně přímé vláknění. Teak lze dobře opracovávat. Pro spojování je třeba předvrtat otvory. Dřevo teaku je velmi trvanlivé. Bez ošetření teakovéhoTeak Barma dřeva zůstane terasa bez újmy, avšak její barva se časem mění ze žlutohnědé na stříbrnošedou. Pro zachování původní barvy je potřebné dřevo ošetřit a jako nejvhodnější doporučujeme použít tuto skladbu nátěru: 2 nátěry jedním ze Speciálních olejů na dřevo OSMO COLOR s pigmentovým základem (ne 007 bezbarvý teakový olej) nebo 1 nátěr jedním ze Speciálních olejů na dřevo OSMO COLOR s pigmentovým základem (ne 007 bezbarvý teakový olej) a 1 nátěr Speciální olej na dřevo s protiskluzovým efektem (olej obsahuje hustou organickou přísadu, jejíž protiskluzové částice jsou rovnoměrně rozděleny v nátěru. Částice se spojí při nánosu a po uschnutí zůstávají na povrchu.) V případě kryté terasy je možno použít 2 slabé nátěry Speciálním olejem na dřevo 007 – bezbarvý teakový olej nebo 2 slabé nátěry Speciálním olejem na dřevo s protiskluzovým efektem č. 430. Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebi podobné hustoty jako dřevo pochozí. Pro správnou údržbu a čištění věnujte pozornost pokynům k údržbě terasových prken. Hustota dřeva: 610 – 690 kg/m³.

Použití:

Teak si rozhodně zasluhuje svoji skvělou pověst, kterou mu vynesla jeho pevnost a trvanlivost, stabilita v proměnlivých atmosférických podmínkách a vynikající dekorativní vzhled. Terasa z teaku Vám bude při správném ošetřování a údržbě přinášet dlouhodobě skvělý pocit z jedinečné textury.

Tipy pro práci s teakovým dřevem a pokládku teakových teras.

Teakové dřevo lze dobře opracovávat. Pro spojování jednotlivých terasových prken je zapotřebí do teakového dřeva předvrtávat otvory.
Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku týkové terasy a vytvoření dostatečně stabilní konstrukce podkladního roštu.
Na podkladní konstrukci - rošt by mělo kvůli rozložení pnutí dřeva, bobtnání a smršťování což je běžný jev být použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty, kterou mají terasová prkna teak montovaná jako pochozí.

Nejpevnějším a nejbezpečnějším spojením terasových prken s podkladním roštem jsou vruty šroubované ze shora. Je-li však požadavek na montáž teras bez viditelných vrutů na vrchní straně, použijte speciálně vyvinutou spojovací příchytku. Nezapomeňte, že platí obecně platná pravidla pro pokládku teras týkající se podkladu, dostatečně stabilního základu pro terasu včetně spádu pro odtok vody, správné upevnění a nadimenzování podkladní konstrukce.

Všeobecně k dodávce dřevěných prken týk platí:
Dřevěná podlahová prkna jsou připravená k pokládce pro připevnění vruty ze shora. Je-li požadavek připevnění bez shora viditelných vrutů, použijte spojovací příchytku, kterou lze před montáží zabarvit do odstínu dřeva. Příchytku doporučujeme používat pro terasy z jehličnatých dřevin do max. tloušťky prkna 21 mm a pro terasy z exotických dřevin do max. tloušťky prkna 20mm.

Montážní tipy pro uchycení teakové terasy při použítí skrytého spoje:

Dřevěné terasy - uchycení teakové terasy

Za použití úhelníku a tužky začneme označovat prkna. Prkna označíme podle vzdálenosti položených hranolu na připraveném podkladním roštu. Na označených místech vyfrézujeme drážku pro použití spojovací příchytky(viz. obrázek). Pro frézování drážek je vhodná drážkovací fréza. Takto postupujeme u všech terasových prken, která budete pokládat. Drážky jsou umístěny vždy proti sobě(z obou stran prkna).
Pozor! První a poslední prkno drážkujeme pouze z jedné strany, abychom si pro ukončení terasy ponechali jednu pohledovou stranu prkna bez vyfrézovaných drážek.

 

 

Dřevěné terasy - uchycení teakové terasy

 

Spojovací příchytka pro dřevěné terasy slouží ke spojování podlahových prken bez vytvoření otvoru pro šroub na jejich vrchní (pohledové) straně. Při montáži terasy za použití skrytého spoje pomocí spojovacích příchytek se šroubuje jen jednou vždy první a poslední podlahové prkno.
První prkno z jedné strany pevně přišroubujeme a z druhé strany již použijeme spojovací příchytku, kterou zasuneme do vyfrézované drážky a pomocí gumové paličky zatlučeme.
Spojovací příchytka je použitelná spolu s terasovými šrouby. Podkladovou konstrukci - rošt není nutné předvrtávat, neboť terasové šrouby jsou opatřeny závrtnými hroty.

 

Dřevěné terasy - uchycení teakové terasyPokračujeme dále tak, že do prvního prkna po celé jeho délce do přípravených vyfrézovaných drážek natlučeme gumovou palicí spojovací příchytky. Druhé týkové prkno nasuneme proti prvnímu prknu. Obě prkna pevně spojíme truhlářskou svěrkou a následně příchytky přišroubujeme terasovým nerezovým závrtným šroubem. Takto pokračujeme po celé terase, až k poslednímu prknu. Toto poslední prkno montujeme tak, že z jedné strany je přichyceno do spojovací příchytky a z druhé strany, z té, která nám zakončuje terasu prkno přichytíme šrouby ze shora.


Hlavní produkty
Další produkty
Kde nakoupíte?
Zákaznický klub
Zákaznický klub
Facebook
Facebook Au-Mex
Oblíbené
Rady a tipy

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, IČO: 25349929
Registrováno pod spisovou značkou Oddíl C, vložka 57655 ze dne 04. 09. 1997 u Městského soudu v Praze.
Tel.: 283 933 452, 283 933 472, fax: 283 933 406, info@au-mex.cz

realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2  |  Partneři serveru


Prodávající si vyhrazuje právo v rámci své obchodní politiky a aktuálního nákupu od dodavatele měnit ceny za zboží v průběhu celého kalendářního roku. Stránky slouží jako prezentace a částečně i eshop produktů a služeb společnosti AU-MEX s.r.o. Nabízíme komplexní sortiment podlah (především masivní podlahy z parket a palubek a dřevěné či laminátové plovoucí podlahy) a dále zejména dřevěné terasy, fasády a fasádní systémy ze dřeva či zahradní a interiérový masivní nábytek. Sortiment doplňují produkty pro stavebnictví (prkna, palubky, překližky, izolační a OSB desky) a nátěry na dřevo Osmocolor (barvy, laky, oleje, lazury). Upozornění: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ověřená firma Au-Mex s.r.o.

Au-Mex s.r.o.

Poděbradská 574/40
Praha 9 - Vysočany
190 00

Telefon 283 933 452
Mobilní telefon 608 052 452
info@au-mex.cz

VIP ZÓNA
česky slovensky по-русски deutch english