Překližka - překližky hladké, protiskluzové a obalové

Překližky jsou velice kvalitním a trvanlivým dřevěným materiálem. Charakteristický vzhled překližek připomínající dřevo působí přirozeně i při použití v interiérech. S nákupem překližky získáte pevný a kompaktní materiál, který se dá snadno zpracovávat a využít jak v exteriéru, tak v interiéru. Vyberte si z naší nabídky překližky v různých tloušťkách, délkách i šířkách.

Proč překližky?

Překližky jsou deskové materiály, které se vyrábí z jednotlivých dřevěných dýh. Dýhy pro výrobu překližek vznikají krájením nebo loupáním dřeva a při výrobě překližek se na sebe ve vrstvách lepí. Vlákna dřeva v jednotlivých vrstvách se na sebe lepí v kolmém směru a tato technologie umožňuje vysokou pevnost překližek. Překližky se vyrábí převážně ze dřeva borovice, břízy a topolu. Rozdělujeme je na překližky bez fólie či obalové, fóliované hladké překližky a fóliované protiskluzové překližky. Využívají se pro výrobu obalů, bednění, palet, ohrad či zastřešení, v nábytkářství, při výrobě podlah nebo jako deskový materiál pro šalování.

Výhody

Hlavní výhodou překližek je vysoká pevnost a tuhost, odolnost proti vlhkosti, nízká pořizovací cena a snadná manipulace.

Životnost

Překližky mají velice dlouhou životnost. Bez výraznější změny struktury a vzhledu vydrží desítky let využívání.

Typy provedení

Obalové překližky vynikají vysokou pevností a odolností proti vlhkosti. Využívají se při výrobě bednění, plakátovacích ploch, ohrad nebo dalších nestavebních prvků.

Fóliované překližky hladké se také nazývají jako stavební překližky a využívají se ve stavebnictví na stavební konstrukce a šalování.

Protiskluzové foliované překližky jsou opatřené vrstvou, které brání posunu. Proto se tyto překližky využívají pří výrobě přívěsů, návěsů, nebo jako průmyslová podlaha.

Materiály

Mezi nejrozířenější materiál v naší nabídce patří březové překližky, dále pak překližky z borovice a topolu.


Hlavní produkty
Další produkty
Kde nakoupíte?
Zákaznický klub
Zákaznický klub
Facebook
Facebook Au-Mex
Oblíbené
Rady a tipy

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, IČO: 25349929
Registrováno pod spisovou značkou Oddíl C, vložka 57655 ze dne 04. 09. 1997 u Městského soudu v Praze.
Tel.: 283 933 452, 283 933 472, fax: 283 933 406, info@au-mex.cz

realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2  |  Partneři serveru


Prodávající si vyhrazuje právo v rámci své obchodní politiky a aktuálního nákupu od dodavatele měnit ceny za zboží v průběhu celého kalendářního roku. Stránky slouží jako prezentace a částečně i eshop produktů a služeb společnosti AU-MEX s.r.o. Nabízíme komplexní sortiment podlah (především masivní podlahy z parket a palubek a dřevěné či laminátové plovoucí podlahy) a dále zejména dřevěné terasy, fasády a fasádní systémy ze dřeva či zahradní a interiérový masivní nábytek. Sortiment doplňují produkty pro stavebnictví (prkna, palubky, překližky, izolační a OSB desky) a nátěry na dřevo Osmocolor (barvy, laky, oleje, lazury). Upozornění: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ověřená firma Au-Mex s.r.o.

Au-Mex s.r.o.

Poděbradská 574/40
Praha 9 - Vysočany
190 00

Telefon 283 933 452
Mobilní telefon 608 052 452
info@au-mex.cz

VIP ZÓNA
česky slovensky по-русски deutch english