Izolační desky, OSB desky, překližky - deskové materiály

Překližky, OSB desky, dřevotřískové a dřevovláknité desky jsou deskové materiály na bázi dřeva, jenž díky svojí konstrukci a vlastnostem nachází široké uplatnění ve stavebnictví a při rekonstrukci staveb. OSB desky se vyrábějí se z dřevěných štěpek, které jsou lisované a slepené do několika vzájemné kolmých vrstev a mají tak vysokou pevnost. Vyberte si deskové materiály z naší nabídky:

Proč deskové materiály?

Deskové materiály vynikají svými vlastnostmi, jako je dobrá obrobitelnost a výborné izolační schopnosti a také příznivou pořizovací cenou. Mají vysokou mechanickou pevnost v tahu a vysokou pružnost. Dají se využít i ve vlhkém prostředí. Konstrukční řešení dřevotřískových desek vyrovnává nepravidelnost dřeva, takže mají desky homogenní vlastnosti po celé své ploše.

Výhody

Deskové materiály, především překližky a OSB desky, mají vysokou mechanickou pevnost, která je dána kolmou orientací jednotlivých lisovaných vrstev. Velmi dobře se obrábějí, jsou odolné proti vlhkosti, mají nízký obsah formaldehydů, a po vybroušení povrchu je lze natírat (doporučujeme nátěry OSMO COLOR). Pro svoje vlastnosti mají široké spektrum využití. Využívají se jako podlahové desky, jako náhrada prken při budování střešních konstrukcí, jako obalový materiál, jako výztuha stěnového jádra, jako nosné krycí opláštění i jako stavební plochy pro výstavy. Z deskových materiálů se vyrábí také nábytek, vybavení interiérů. Fóliované překližky hladké se používají pro šalování, Fóliované překližky protiskluzové se nejvíce používají pro výrobu přívěsů, návěsů, jako průmyslová podlaha atd.

Životnost

Při správné instalaci, správné volbě deskového materiálu pro dané konstrukční nebo nekonstrukční řešení, a při ošetřením ochranným nátěrem vydrží deskové materiály desítky let.

Druhy deskových materiálů

Překližky

Překližky jsou kompozitním materiálem, který se vyrábí z dřevěných dýh, které se křížově slepují. Dýhy se vyrábí ze dřeva borovice, břízy nebo topolu. Překližky dělíme na nefoliované do exteriéru nebo interiéru, foliované a protiskluzové. Uplatní se při šalování, při výrobě nábytku, při výrobě přívěsů či návěsů nebo jako průmyslová podlaha, atd.

Vodovzdorné dřevotřískové desky

Vodovzdorné dřevotřískové desky vynikají pevností v tahu a odolností proti oděru. Využívají se jako podkladové desky pro pokládku dřevěných krytin, koberců, a ostatních podlah montované „plovoucím“ způsobem. Dřevotřískové desky se vyrábějí plošným lisováním z dřevěných třísek a jsou vodovzdorné. Jednotlivé desky se spojují systémem pero – drážka.

OSB desky - dřevoštěpkové desky

OSB desky jsou dřevoštěpkové desky vyráběné vylisováním z několika vrstev dřevěných štěpek. Vynikají především vysokou pevností, pružností a vodovzdorností, hodí se tedy i do vlhkého prostředí. OSB desky se dodávají v nebroušené formě. Spojují se systémem pero – drážka.

Izolační dřevovláknité desky

Izolační desky se využívají jako nejlepší tepelná nebo zvuková izolace. Izolační dřevovláknité desky řeší každé použití v interiéru a exteriéru.

Speciální akce - výprodej překližek

V sekci "Cena měsíce" nabízíme levné překližky neboli zlevněné nekonstrukční desky na bázi dřeva a překližky.


Hlavní produkty
Další produkty
Kde nakoupíte?
Zákaznický klub
Zákaznický klub
Facebook
Facebook Au-Mex
Oblíbené
Rady a tipy

Au-Mex spol. s r.o., Poděbradská 574/40, Praha 9 - Vysočany, IČO: 25349929
Registrováno pod spisovou značkou Oddíl C, vložka 57655 ze dne 04. 09. 1997 u Městského soudu v Praze.
Tel.: 283 933 452, 283 933 472, fax: 283 933 406, info@au-mex.cz

realizace: BestSite s.r.o., redakční systém CMS K2  |  Partneři serveru


Prodávající si vyhrazuje právo v rámci své obchodní politiky a aktuálního nákupu od dodavatele měnit ceny za zboží v průběhu celého kalendářního roku. Stránky slouží jako prezentace a částečně i eshop produktů a služeb společnosti AU-MEX s.r.o. Nabízíme komplexní sortiment podlah (především masivní podlahy z parket a palubek a dřevěné či laminátové plovoucí podlahy) a dále zejména dřevěné terasy, fasády a fasádní systémy ze dřeva či zahradní a interiérový masivní nábytek. Sortiment doplňují produkty pro stavebnictví (prkna, palubky, překližky, izolační a OSB desky) a nátěry na dřevo Osmocolor (barvy, laky, oleje, lazury). Upozornění: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Ověřená firma Au-Mex s.r.o.

Au-Mex s.r.o.

Poděbradská 574/40
Praha 9 - Vysočany
190 00

Telefon 283 933 452
Mobilní telefon 608 052 452
info@au-mex.cz

VIP ZÓNA
česky slovensky по-русски deutch english